Materiały dla mediów

Dla mediów


Sprawy publiczne potrzebują profesjonalnego wsparcia ze strony środowiska akademickiego. Dlatego utworzyliśmy Centrum Polityk Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Chcemy dostarczać precyzyjnych analiz i rekomendacji bazujących na badaniach naukowych. Wyniki naszych prac będą dotyczyły najważniejszych obszarów, w których realizowane są polityki publiczne.

Wierzymy, że dostarczając taką wiedzę pomożemy nie tylko osobom decydującym o działaniu państwa i samorządów. Chcemy także przyczynić się do zwrócenia uwagi opinii publicznej na tematy, które są naprawdę ważne dla naszej przyszłości. Sposób działania Centrum wpisane jest więc szybkie reagowanie na wyzwania i zagrożenia pojawiające się w sferze publicznej.

 


MATERIAŁY DO POBRANIA


 

KSIĘGA ZNAKU CPP

LOGOTYP CPP (PL)

LOGOTYP CPP (ENG)
  • Kędzierski: Jesteśmy bardzo blisko limitu wydolności służby zdrowia

    Niedawno minął rok od pojawienia się w Polsce pierwszego przypadku zakażenia covid-19. Dziś, w obliczu III fali epidemii Polacy testując system i naruszając restrykcje powoli zaczęli wracać do normalności. Jako społeczeństwo przestaliśmy reagować na kolejne informacje o rosnących wskaźnikach zachorowań, a nawet 70 tys. nadmiarowych zgonów w okresie jesiennym. Może na nas robią wrażenie bardziej […]

    Przeczytaj artykuł