Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu debat krakowskich „Przemyśleć Kraków i Małopolskę. Perspektywa 2030”, które odbędzie się we wtorek, 26 stycznia, o godz. 16:30.
Pandemia koronawirusa spowodowała gwałtowne zmiany na całym świecie, zmuszając społeczność międzynarodową do podjęcia szybkich i często radykalnych działań w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2.
Zamykanie kolejnych gałęzi gospodarki spowodowało, że wielu przedsiębiorców musiało podjąć stanowcze kroki w celu ratowania swoich działalności, a pełne konsekwencje tej sytuacji wciąż są trudne do przewidzenia/oszacowania.
Podczas debaty zaproszeni goście pochylą się nad tematem międzynarodowego biznesu w Krakowie, starając się znaleźć odpowiedź na pytanie, jaka przyszłość czeka „europejską stolicę nowoczesnych usług dla biznesu”?
Uczestnikami debaty będą:
- prof. Stanisław Mazur – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,
- Jerzy Muzyk – Zastępca Prezydenta Krakowa,
- Wojciech Cichoń, Vice President, Head of the European Business Services Delivery Centers, Capgemini,
- Paweł Hajduk – Head of Centre, AMS – Alexander Mann Solutions.
Wprowadzenie do debaty wygłosi prof. Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa, a rozmowę poprowadzi red. Magdalena Kursa z Gazety Wyborczej.
Transmisja spotkania będzie dostępna na stronie internetowej: www.uek.krakow.pl oraz www.krakow.pl
Zachęcamy do wypełnienia ankiety, której wyniki zostaną zaprezentowane podczas debaty.
***
„Przemyśleć Kraków i Małopolskę” to cykl debat zainicjowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, a prowadzony we współpracy z władzami samorządowymi Krakowa i Małopolski, krakowskimi uczelniami, biznesem oraz organizacjami obywatelskimi. Zamiarem jego pomysłodawców jest stworzenie przestrzeni otwartej dla twórczej debaty nad sprawami ważnymi dla mieszkańców i poszukiwanie wartościowych rozwiązań stanowiących podstawę dla społeczno – ekonomicznego rozwoju miasta i regionu. Moment jest szczególny, bo wymaga wypracowania rozwiązań nowych – z uwzględnieniem szybko zmieniającego się otoczenia, ale przy wykorzystaniu potencjału Krakowa i Małopolski.