Małopolska i Kraków w ostatnich tygodniach są liderem rankingów, w których nikt nie chce być pierwszy. Statystyki zachorowań na Covid-19 są dla naszego regionu szczególnie niekorzystne. W odpowiedzi na zaistniałą, niezwykle trudną sytuację w naszym Mieście, Regionie czy kraju, a nawet na całym świecie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Krakowskie Stowarzyszenie Edukacji „EKONOMED”, Centrum Polityk Publicznych razem z władzami samorządowymi Miasta i Województwa organizują debatę poświęconą walce z pandemią koronawirusa.

Epidemia uderza w nasze zdrowie, ale tak samo mocno dotyka naszego życia społecznego: zmienia funkcjonowanie gospodarki, więzi społeczne, przyzwyczajenia i zwyczaje. Ograniczenie jej negatywnych skutków w różnych proporcjach zależy od systemu opieki zdrowotnej, władz samorządowych, naukowców, liderów opinii, ekspertów – mówi prof. Stanisław Mazur, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, organizator spotkań. – Naszą ideą jest wymiana myśli różnych środowisk związanych z walką z pandemią. Również tych odpowiedzialnych za logistykę, gospodarkę, rozwój miasta i regionu, uwzględniająca to, z czym dziś się zmierzamy.

Goście-paneliści debaty „SŁUŻBA ZDROWIA. Czy mieszkańcy Krakowa i Małopolski mogą czuć się bezpiecznie?”:

  • Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego
  • dr hab. Andrzej Kulig, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa
  • Marcin Jędrychowski, Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
  • prof. Tomasz Grodzicki, Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum

Prowadzącym będzie red. Jacek Bańka, a do debaty wprowadzi prof. Stanisław Mazur, rektor UEK.

Termin: czwartek, 29 X 2020, godz. 16.00

Transmisja na żywo na kanale YouTube Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz na stronie www.uek.krakow.pl

Poniżej bezpośredni link do debaty: https://youtu.be/U80oU2qdJOU

*****

Spotkanie „SŁUŻBA ZDROWIA. Czy mieszkańcy Krakowa i Małopolski mogą czuć się bezpiecznie?” to pierwsza z cyklu debat „Przemyśleć Kraków i Małopolskę. Perspektywa 2030.” inicjowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, a prowadzonego we współpracy z władzami samorządowymi Krakowa i Małopolski, krakowskimi uczelniami wyższymi, biznesem oraz organizacjami obywatelskimi. Zamiarem jego pomysłodawców jest stworzenie przestrzeni otwartej dla twórczej debaty nad sprawami ważnymi dla mieszkańców i poszukiwanie wartościowych rozwiązań stanowiących podstawę dla społeczno-ekonomicznego rozwoju miasta i regionu. Moment jest szczególny, bo wymaga wypracowania rozwiązań nowych – z uwzględnieniem szybko zmieniającego się otoczenia, ale przy wykorzystaniu potencjału Krakowa i Małopolski.

Partnerem Debat są również Radio Kraków oraz TVP 3 Kraków.

Czytaj również: