W najbliższy czwartek, 23 września br., o godz. 16:30, odbędzie się ostatnie spotkanie z cyklu debat krakowskich pt.:  Miasto i Region w erze (post)pandemicznej – od diagnozy do rozwiązań.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 gwałtownie zmieniła świat, jaki znaliśmy przed marcem 2020 roku. Wyjątkowo szybka transmisja wirusa, a co za tym idzie, gwałtowny wzrost zakażeń, wymusiły podjęcie działań często bardzo niebezpiecznych dla gospodarki, powodując nieodwracalne skutki nie tylko społeczne, ale i ekonomiczne. W ten czas wpisały się również cykl debat krakowskich „Przemyśleć Kraków i Małopolskę. Perspektywa 2030.” Podczas 4 spotkań na bieżąco omawiany był stan służby zdrowia, gospodarki, kultury, czy działań rządu i samorządów. Ostatnia debata w ramach cyklu będzie okazją do analizy podjętych działań, ale także zapowiedzią kolejnych spotkań, realizowanych – miejmy nadzieję – w rzeczywistości post-pandemicznej.

– Świat, jaki znaliśmy przed pandemią już nie wróci. I nie ma co do tego złudzeń. Nawet po przywróceniu gospodarki do poziomu sprzed pandemii, zmiany społeczne oraz technologiczne, niejako wymuszone przez konieczność dostosowania się do życia w stanie zagrożenia, pozostaną w naszym funkcjonowaniu przez wiele kolejnych lat. Jednak patrząc na rozwój społeczeństwa na przestrzeni wieków, a nawet dziesięcioleci, nie ma w tym nic nienaturalnego. Dlatego zamiast siać strach przed tym co nowe, należy dokładnie zastanowić się, jakie narzędzia i rozwiązania wypracowane w czasie pandemii mogą przysłużyć się naszemu Miastu i Regionowi, jak pomóc tym, którzy z tymi zmianami sobie nie radzą, a więc jak odnaleźć się i rozwijać w nowej, post-pandemicznej rzeczywistości  – mówi prof. Stanisław Mazur, rektor UEK.

W debacie udział wezmą:

  • Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego
  • prof. dr hab. med. Andrzej Matyja – Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej
  • Wojciech Przybylski – Prezes Zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego
  • Piotr Dziwok – Prezes Zarządu Shell Polska, President of the Strategic Board, President of ABSL

Gospodarzem spotkania będzie dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, natomiast poprowadzi je red. Sławomir Mokrzycki.

Transmisję ze spotkania będzie można śledzić na żywo na kanale YouTube Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz na stronie www.uek.krakow.pl

Serdecznie zapraszamy.

Czytaj również: