Już 26 listopada br. o godz. 16.30 w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbędzie się kolejna debata, tym razem pt. „GOSPODARKA. Czy leci z nami pilot?”.

Czy zmiany, których jesteśmy świadkami i w których uczestniczymy, wywrócą paradygmat ekonomii? Jak będzie wyglądała gospodarka Krakowa i Małopolski bez turystów? Jeszcze przed rokiem miasto żyło szukaniem rozwiązań jak poradzić sobie z hałaśliwym wynajmem krótkoterminowym, dziś z czułością to wspominamy. Co z hotelami? Co z transportem? Co z gastronomią?  Wreszcie – jak pandemię przetrwają usługi dla biznesu, których Kraków stał się jednym ze światowych centrów? Jak i gdzie szukać równowagi między gospodarką, a medycyną? Co w swoich strategiach rozwoju powinny zmienić władze Krakowa i Małopolski?

Na te i inne pytania odpowiedzi szukać będą goście drugiej z cyklu debat „Przemyśleć Kraków i Małopolskę”

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, przy współpracy Centrum Polityk Publicznych i razem z władzami Miasta i Województwa zapraszają na debatę o pandemicznej i postpandemicznej gospodarce.

W spotkaniu udział wezmą:

  • prof. Robert Tomanek – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii
  • prof. Andrzej Matyja – Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej
  • Piotr Ziętara – Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie
  • Paweł Suliński – Senior Director, GBS Transformation Lead, Hitachi Vantara
  • prof. Anna Moździerz – Dziekan Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Prowadzący: red. Zbigniew Bartuś – Publicysta „Dziennika Polskiego” i mediów Polska Press Grupy Wprowadzenie do debaty i komentarz – prof. Stanisław Mazur, rektor UEK

Debata transmitowana będzie na stronie Uczelni oraz pod linkiem: https://youtu.be/gpIXWsEaUkU

Przed spotkaniem, wśród użytkowników internetu, przeprowadzona zostanie ankieta, której wyniki zostaną zaprezentowane podczas debaty. Serdecznie zachęcamy do oddania głosu: https://forms.gle/V1cqdVr4m4bQZzcm7

***

Spotkanie „GOSPODARKA. Czy leci z nami pilot?” to druga z cyklu debat „Przemyśleć Kraków i Małopolskę” inicjowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, a prowadzonego we współpracy z Centrum Polityk Publicznych, władzami samorządowymi Krakowa i Małopolski, krakowskimi uczelniami wyższymi, biznesem oraz organizacjami obywatelskimi. Zamiarem jego pomysłodawców jest stworzenie przestrzeni otwartej dla twórczej debaty nad sprawami ważnymi dla mieszkańców i poszukiwanie wartościowych rozwiązań stanowiących podstawę dla społeczno-ekonomicznego rozwoju miasta i regionu. Moment jest szczególny, bo wymaga wypracowania rozwiązań nowych – z uwzględnieniem szybko zmieniającego się otoczenia, ale przy wykorzystaniu potencjału Krakowa i Małopolski.

Czytaj również: